+38 (073)-366-10-80 +38 (056)-722-20-79 bsg.office.dp@gmail.com

Арматурою в будівництві називаються сталеві стержні різного перетину та форми, сталеві канати і пасма, що сприймають розтягуючі та сколювальні напруги, які виникають в залізобетонних елементах від зовнішніх навантажень і власної ваги конструкцій.

 

Коли її використовують в залізобетонних конструкціях, арматуру поділяють на три види:

 

✔️Робоча - даний вид застосовуютьпри різних діях зовнішніх факторів і самої ваги конструкції.

✔️Розподільна - цей вид арматури тримає робочі стрижні та робить рівномірний розподіл навантаження між ними.

✔️Монтажна - вона нічого не тримає, використовують її для того, щоб зв'язати каркас арматури та для забезпечення правильного положення арматури при бетонуванні.

 

Методи встановлення арматури:

 

Штучний метод – це встановлення з пруткових опуклих стрижнів або жорсткої прокатної та профільної сталі, з куточків, рейок і з багато чого іншого. Поштучну арматуру збирають за допомогою зварювального апарату на тому місці, де будуть бетонувати, збирають в каркас або ж в якусь конструкцію з певних елементів. Користуватися таким видом арматури краще там, де потрібно виконати невеликий обсяг робіт. Найкраще вона підходить для пригону стрижнів та в умовах бетонування конструкції.

 

Для того щоб виконати армування плит використовують перехресні стрижні, які з'єднані в місцях, де відбувається перетин за допомогою зварювального апарату, їх називають арматурної сіткою. Каркаси сітки складаються з решітки, яка об'єднує поздовжню арматуру. Інакше вони звуться «плоскими каркасами». Ще одна з варіацій такого типу арматури – це просторові каркаси, які зібрали з деякої кількості каркасів, а ще з тонких пакетів або сіток. При армуванні колон, балок часто трапляються арматурні сітки. Для виробництва подібних каркасів потрібна профільна сталь.

 

На заводах металургії була розроблена стрижнева арматура. Коли відбувається холодна протяжка прокатних стрижнів через послідовну систему отворів, проводиться дротова арматура. Таких прокаток виконується багато, тому стрижень стає довшим, а його діаметр починає зменшуватися. Міцність сталі збільшується, як у кристалічної решітки. Зміцнюють арматуру за допомогою витяжки в прохолодному положенні та за допомогою оброблення теплом.

 

Різновиди профілю та застосування:

 

• Круглий профіль;

• Гладкий профіль;

• Періодичний профіль.

 

Це стрижні, що поліпшують зчеплення з фундаментом, які однаково рифлені. Проводять цей вид арматури з парою поздовжніх ребер і поперечними виступами, що йдуть по лініях.

 

Ще розпізнають і за принципом діяльності. Арматура може бути як напружуюча, так і ненапружуюча. Крім усього перерахованого вище, вироби підрозділяють на поперечну та подовжню арматуру.

 

Поперечна - це арматура, здатна перешкоджати похилому прояву тріщин, які з'являються від косих напруг по краях опор. Вона також об'єднує бетон в стислій та збільшеній зоні.

 

Поздовжньою називають арматуру, здатну приймати напругу і перешкоджати різним утворенням тріщин по вертикалі, які проявляються у залізобетонних конструкціях в місцях розтягнутих зон. У таких конструкціях саме арматура бере на себе більшу частину навантаження та розділяє її разом з бетоном.

 

Для армування напружених конструкцій можна застосовувати не тільки міцну арматуру, але також канати, пасма і пучки. Виробляються вони з дуже міцних дротів діаметром по 3 мм.

Отримати консультацію менеджера

Задайте своє питання