+38 (073)-366-10-80 +38 (056)-722-20-79 bsg.office.dp@gmail.com

На початку ремонтних робіт з оздоблення плиткою рекомендується починати її укладання зі стіни, розташованої навпроти входу в приміщення. Коли інші стіни будуть готові, всі нерівності, отримані в результаті розрізання плиток на лицьовій стіні, будуть заховані під розчином і кахлем бічних стін. Перед тим як приступити до облицювання готової стіни, вивіряють її площину, провішуючи схилами, щоб при необхідності вирівняти її западини або горби.

 

На стіну керамічну плитку можна покласти кількома способами:

 

✔️"Шов в шов". При такому способі укладання плитки утворюють ряди в горизонтальному та вертикальному напрямках. Плитка повинна бути з найменшими похибками в розмірах. Укладання плитки можна вести як горизонтальними, так і вертикальними рядами.

 

✔️"В перев'язку". У цьому випадку кожна плитка верхнього ряду кладеться так, щоб її середина була розташована точно над швом між плитками нижнього ряду. "В перев'язку" плитку можна укладати тільки горизонтальними рядами. Класти плитку при цьому значно легше, невеликі відхилення від вертикалі не так помітні, як при способі «шов в шов».

 

✔️"По діагоналі". Найбільш трудомісткий спосіб укладання, зазвичай застосовується при облицюванні великих площ. Шви між плитками утворюють перпендикулярні лінії. По відношенню до підлоги або стін лінії швів повинні бути під кутом 45 градусів.

 

Облицювання стін починають з установки маякових плиток - за рівнем в горизонтальному напрямку і по схилу - в вертикальному. Маякові плитки краще встановлювати на алебастр, який застигає швидше, ніж цементний розчин. Дійшовши до ряду, де встановлені маякові плитки, їх знімають, очищають алебастр і встановлюють на місце на цементному розчині.

Плитку укладають знизу вгору.

 

Внизу стіни ставлять горизонтальну рейку. По краях стіни, в кути, - рейки-схили довжиною не менше 2 метрів. До рейок кріплять направляючий горизонтальний шнур, по якому і ставляться горизонтальні ряди плитки. Нитку схилу притискають до поверхні маяка і по схилу встановлюють товщину облицювання внизу. Прикріплюючи нижню маякову плитку, орієнтуються на горизонтальний рівень нижнього ряду (він визначається за допомогою рейки та будівельного рівня). Плитки першого ряду рекомендується укладати починаючи від середини, і йти вправо і вліво, точно дотримуючись розбивки швів.

 

Плитку можна «садити» на різні основи. Якщо стіни цегляні і вимагають вирівнювання, а площа більша, то краще використовувати цементний розчин. Розчин накладається кельмою на один з кутів робочої сторони плитки. Цим кутом прикладається плитка до стіни, після чого її орієнтують всією площиною по шнуру та осаджають до необхідного рівня (7-15 мм) легким постукуванням ручкою кельми. Розчин при цьому повинен заповнювати весь простір під плиткою. Надлишки розчину прибирають кельмою. Необхідно мати на увазі, що площину стіни і плитку перед нанесенням розчину слід змочити.

 

Щоб укласти плитку при необхідності на більш тонкий шар розчину, в розчин потрібно додати трохи води і ретельно розмішати. Для нанесення більш товстого шару розчину, треба зробити його густішим, додавши піску та цементу в потрібному співвідношенні.

Отримати консультацію менеджера

Задайте своє питання