+38 (073)-366-10-80 +38 (056)-722-20-79 bsg.office.dp@gmail.com

Головною причиною необхідності гідроізоляції підвалів і фундаментів - їх збереження від руйнівного впливу вологи. Вода та інші елементи проникаючи разом з нею в матеріал фундаменту поступово призводять до його руйнування. Гідроізоляційні матеріали запобігають проникненню лугів, солей, грибків всередину будівельного матеріалу фундаменту, будь він цегляним, з блоків, або залізобетонний. Гідроізоляція дозволяє експлуатувати підвальні приміщення, захищаючи їх вміст від негативного впливу вологи, зберігаючи міцність фундаменту та підвищуючи довговічність будівель.

 

В умовах підвищеної вологості дерев'яні конструкції знищуються гниттям протягом 2-3 років, сталеві конструкції втрачають через корозію міцність через 10-12 років, кам'яні, бетонні та залізобетонні споруди руйнуються після 40-50 років експлуатації.

 

Гідроізоляцію на практиці ідентифікують по одному з головних відмінних ознак: по вживаному матеріалу або за способом улаштування.

 

Гідроізоляційні роботи проводяться, як правило, за проєктом виробництва робіт або за технологічними картами. Вони включають в себе підготовчі, основні роботи та роботи по захисту гідроізоляції від пошкоджень.

 

У підготовчі роботи входять:

  • водозниження,
  • підготовка матеріалів,
  • улаштування підстав (стяжок, штукатурки вертикальних поверхонь),
  • підготовка поверхонь, що ізолюються (вирівнювання, очищення, сушіння, грунтування).

 

 

Види гідроізоляції:

 

✔️Гідроізоляція рулонними матеріалами.

Це можуть бути бітумно-полімерні, полімерні, поліефірні матеріали (наприклад, скломаст, елабіт, люберіт, ізопласт, полікров, ізолят, філізол, бікапол і ін.) називають також оклеїчною гідроізоляцією. Цей вид гідроізоляції застосовують для захисту споруд, схильних до дії напірних до 0,5-0,6 МПа підземних вод з боку напору.

 

✔️Гідроізоляція мастиками та фарбами.

Гідроізоляцію мастиками і фарбами називають також фарбувальною гідроізоляцією. Ця гідроізоляція застосовується при напорі води до 0,02 МПа для підземних споруд, не схильних до деформацій і доступних для періодичного огляду та ремонту гідроізоляції.

 

✔️Гідроізоляція штукатурними розчинами, асфальтовими сумішами та гідрофобними порошками.

Гідроізоляція холодна з бітумних мастик, гаряча з асфальтових сумішей, з портландцементних розчинів застосовується при відсутності напору води. Гідроізоляція гаряча з асфальтових сумішей застосовується при напорі води до 0,1 МПа. Гідроізоляція з водонепроникних безусадочних цементів витримує натиск води до 0,5 МПа. У загальному випадку наносять 2-3 шари при товщині кожного шару до 8-10 мм.

 

✔️Гідроізоляція з металевих і полімерних листів.

Цей вид гідроізоляції називають також монтуючою гідроізоляцією, так як спеціально приготовлені металеві або пластмасові листи (плоскі, профільні, гофровані) прикріплюють до несучих конструкцій монтажними зв'язками. Застосовується в складних випадках як найбільш надійний вид гідроізоляції. Удосконалюється в напрямку застосування жорсткого полівінілхлориду та склопластиків.

 

✔️Гідроізоляція (герметизація) швів і стиків залізобетонних елементів.

У швах і стиках збірних залізобетонних споруд застосовують пластичну, гнучку, пружну, жорстку і комбіновану гідроізоляцію. Для гідроізоляції швів і стиків перспективні бітумно-полімерні герметики, склопластики та склоеластики.

 

✔️Ін'єкційна гідроізоляція.

Ін'єкційна гідроізоляція здійснюється нагнітанням в'яжучого матеріалу в грунт, що примикає до будівельних конструкцій, або в шви і тріщини будівельних конструкцій. Застосовується, як правило, при ремонті гідроізоляції підвалів. Удосконалення технології обумовлено застосуванням нових полімерних матеріалів: карбамідних і фуранових смол.

 

✔️️Просочувальна гідроізоляція.

Проникаюча гідроізоляція здійснюється шляхом просочення на глибину не менше 2-5 мм з одного або двох сторін проникаючими складами пористих будівельних матеріалів, деталей і підземних конструкцій. Просочувальна гідроізоляція наземних конструкцій на будівельному майданчику виконується після їх монтажу шляхом нанесення шарів з проникаючих складів за правилами пристрою фарбувальної гідроізоляції. Водонепроникні цегли укладають на гарячих бітумних та інших водонепроникних мастиках, стики водонепроникних листів, плиток і інших деталей закладають герметиками.

 

 

У ряді випадків виникає необхідність в улаштуванні сполучень різних видів гідроізоляції, наприклад, гідроізоляції рулонними матеріалами з гідроізоляцією мастиками і фарбами, гідроізоляції листами з гідроізоляцією фарбами, просочувальну з фарбувальною і т.п. Практика показує можливість таких сполучень.

 

Готова гідроізоляція підлягає захисту від механічних пошкоджень і від сонячної радіації. Захист від механічних пошкоджень здійснюється шляхом улаштування захисних покриттів, стяжок і стінок. Гідроізоляційніроботи на відкритому повітрі не рекомендується виконувати в зимових умовах. Якість гідроізоляційних робіт залежить від якості матеріалів, від якості виконання підготовчих, основних і заключних робіт.

Отримати консультацію менеджера

Задайте своє питання