+38 (073)-366-10-80 +38 (056)-722-20-79 bsg.office.dp@gmail.com

В цьому глосарії ми розглянемо як відбувається механізація бетонних процесів.

Мабуть, багато хто знає, що бетонну суміш виготовляють на заводах товарного бетону. Потім вона доставляється в зону бетонних робіт автобетоновозами або авто бетонозмішувачами.

 

Якщо говорити про укладання бетонної суміші, то вона подається в конструкцію різними способами: по лотку, вантажопідйомними механізмами, бетононасосами. Перші два способи використовуються для бетонування до 50 м3 бетону в зміну, третій - при будь-яких обсягах, але доцільно її використовувати при укладанні не менше 45 м3 в зміну.

 

✔️ По лотку бетонна суміш подається при можливості установки автобетонозмішувача вище рівня бетоньованої конструкції, наприклад, при заливці фундаментної плити і можливості заїзду автомобіля на дно котловану. Спосіб бетонування по лотку використовувався при нульовому циклі виробництва робіт, тобто при влаштуванні монолітного залізобетонного ростверку.

 

✔️ Для подачі бетонної суміші в баддях або бункерах використовують наявні вантажозахватні механізми. Бадді мають обсяг від 0,3 до 1м3, та для зручності подачі бетонної суміші виконані у вигляді «чарки», на яку для повного її спорожнення встановлюють вібратор. На об'єкті бетонну суміш при бетонуванні плити перекриття подавали за допомогою бетононасоса, при бетонуванні стін і колон бетонну суміш до місця укладання подавали в бадді за допомогою вантажозахоплювальних механізмів.

 

✔️ Але, найбільше поширення при укладанні мають бетононасоси. Автобетононасоси оснащені завантажувальним бункером, насосом і роздавальною стрілою. Бетонну суміш подають в вертикальному та горизонтальному напрямках. При будівництві об'єктів з потребою бетону більше 60 м3 в зміну, а також будівель підвищеної поверховості (понад 20 поверхів) застосовують стаціонарні бетононасоси в комплекті з роздатковими бетоноукладчиками. Бетоноукладачі мають виліт стріли до 60 м, їх встановлюють на змонтовані конструкції будівлі або допоміжні опори. Бункер бетононасоса з'єднується з бетоноукладачем за допомогою вертикального трубопроводу, по якому і надходить суміш.

 

Для ущільнення бетонної суміші, в разі якщо це потрібно за технологією виробництва робіт, використовують вібратори різного призначення: для вертикальних конструкцій - глибинні вібратори, для горизонтальних - віброрейки.

Отримати консультацію менеджера

Задайте своє питання