+38 (073)-366-10-80 +38 (056)-722-20-79 bsg.office.dp@gmail.com

У будь-якій будові основне навантаження припадає на основу, тому заливка фундаменту є одним з найбільш відповідальних етапів будівництва об'єкта. Перед виконанням робіт важливо вивчити всі технологічні аспекти цього процесу та точно слідувати інструкції. У цій статті ми розберемо, як будується міцна, надійна та довговічна монолітна основа.

 

Різновиди фундаментів

 

При виборі типу фундаменту для будівельних об'єктів зазвичай віддають перевагу грунтовним і найнадійнішим конструкціям. До таких належать монолітні залізобетонні підстави (стрічкове і плитне), які здатні сприймати значні навантаження і прослужити при цьому не один десяток років без втрати техніко-експлуатаційних якостей.

 

Конструктивні особливості плиткового і стрічкового фундаменту:

 

Плитний - являє собою монолітну залізобетонну плиту, яка споруджується під всім будинком. Тому він є більш дорогим і трудомістким у виконанні, ніж підстава стрічкового типу. Оптимально підходить для будівництва будинків і споруд в регіонах з підвищеною сейсмічною активністю, а також на пливунах і інших проблемних грунтах.

 

Стрічковий - являє собою суцільну залізобетонну стрічку, яка споруджується під усіма несучими стінами. Буває заглибленим (розташовується нижче глибини промерзання) і мілкозаглибленним (знаходиться вище глибини промерзання, тому особливу увагу при його пристрої приділяється утепленню як самого заснування, так і вимощення). Обійдеться на порядок дешевше в порівнянні з плитних. Єдиний недолік - не підходить для хитких грунтів і грунту з високим рівнем грунтових вод.

Заливка стрічкового фундаменту виконується аналогічно пристрою плитного підстави. Принципові відмінності полягають тільки в конструкції опалубки, армуючого каркасу та обсягах робіт.

 

З чого почати встановлення фундаменту під об'єкт?

 

  • Розмітка під фундамент. Капітальність і надійність - основні якості, якими повинен володіти заливний фундамент. Але не менш важливо, щоб основа вийшла прямолінійною - без явних відхилень по ширині, довжині і діагоналях.
  • Виїмка грунту.
  • Пристрій піщаної подушки. Піщана подушка робиться для вирівнювання дна з метою забезпечення рівномірної передачі навантажень від фундаменту на грунтову основу.
  • Заливка фундаменту. Завжди проводиться в кілька етапів: спорудження опалубки; виготовлення армуючого каркасу; бетонування.
  • Збірка опалубки. Перед тим як залити фундамент під об'єкт, потрібно правильно зібрати і встановити опалубку. Ця конструкція складається з дерев'яних щитів, встановлених уздовж траншеї. Вони будуть служити для формування бетонної основи. Каркас повинен бути досить жорстким, щоб витримати тиск бетонної суміші.
  • Виготовлення арматурного каркаса.
  • Заливка бетонної суміші.

 

Поширені помилки при влаштуванні фундаменту:

 

✔️ Однакова ширина стрічки під усіма стінами. Стіни різної товщини створюють різний тиск на підставу. Якщо фундамент під ними буде однакової ширини, це призведе до нерівномірної усадки з подальшим утворенням перекосів і тріщин.

✔️ Нещільна опалубка. При наявності зазорів в дерев'яних щитах або між поверхнею землі та опалубкою між ними буде просочуватися бетонна суміш. Це може стати причиною великої перевитрати бетону і зайвих фінансових витрат.

✔️ Ручне приготування бетону. Вручну приготувати потрібну кількість суміші для заливки всієї основи за один раз не вийде, а послойная заливка веде до порушення монолітності, зниження міцності і розшарування фундаменту в процесі експлуатації.

✔️ Відсутність догляду за набираючим міцність бетоном. До моменту набору бетонної суміші 75% проектної міцності за нею потрібно правильно доглядати. Влітку залиті конструкції треба регулярно зволожувати, а для кращого ефекту рекомендується свіжозалиті конструкції накрити поліетиленовою плівкою, щоб уникнути прискореного випаровування вологи. Взимку бетон потрібно прогрівати приблизно до 20 ° C, щоб виключити його промерзання.

✔️ Недотримання технології. Спрощення технологічного процесу веде до незворотних наслідків. Як приклад можна привести опускання робіт по ущільненню бетону. В суміші містяться бульбашки повітря і якщо їх не видалити, в застигаючому складі утворюються порожнечі, що знижують міцність всієї основи.

Отримати консультацію менеджера

Задайте своє питання