+38 (098)-366-10-80 +38 (056)-722-20-79 bsg.office.dp@gmail.com

Найчастіше укладання плитки на підлогу довіряють професійним майстрам-плиточникам, і роблять це не дарма. Адже від якості укладання дуже залежить довговічність і краса покриття, а сам процес робіт вельми складний. Головне - правильно обрати монтажні розчини та неухильно дотримуватися технології.

 

У сучасному світі існує декілька видів плитки для підлоги:

 

котто, або тосканський кахель, терралья, монокоттура, бікоттура, клінкерний кахель, грес (різновид керамограніту), і керамонграніт.

 

Зазвичай укладання плитки складається з декількох етапів:

 

  • Підготовка основи. Необхідно підготувати основу, щоб вона була рівною, чистою та сухою. Класти плитку краще на бетонну стяжку, але при бажанні можна покласти і на дерево, ДСП (або інший подібний матеріал). 
  • Малювання розмітки. Як тільки підлога стане сухою, майстри приступають до малювання розмітки. Способів малювання розмітки існує багато, але мета у всіх одна: підлога повинна бути розмічена так, щоб, по-перше, підрізані плитки розміщувалися не на виду; а по-друге, підрізувань потребувалось якомога менше. В ідеалі плитки повинні бути підрізані на третину, або максимум на половину.
  • Укладання першої плитки і першого ряду. Для процесу використовується спеціальний клей, який шпателем наноситься в один з кутів перехрестя та заодно на площу декількох плиток майбутнього першого ряду, трохи заходячи за його межі. Потім обов'язково потрібно розрівняти клей зубчастим шпателем. Тут важливо завжди тримати «гребінку» під однаковим кутом, щоб клей виходив однакової товщини.

 

Декілька правил і корисних порад з укладання:

 

- Основа підлоги та плитки завжди повинні бути сухими.

- Клей наноситься не більш ніж на 1 погонний метр облицювальної площі за раз.

- Клей, що простояв більше 30-40 хвилин, стає непридатний для роботи (за винятком клеїв деяких виробників).

- Перед початком робіт обов'язково потрібно перевірити, що тон плитки, вказаний на всіх коробках, збігається.

- Іноді плитки мають спеціальний визначник орієнтації кладки, який для зручності можна додатково позначити на торці плитки олівцем.

- Важливо встигати видаляти надлишки клею до його висихання. З поверхні плитки його найкраще видаляти ганчіркою, змоченою розчинником.

 

А висококваліфіковані фахівці компанії «Будсервіс-Груп» обов’язково допоможуть вам у здійсненні всього цього процесу, адже в нас працюють тільки професіонали.

Отримати консультацію менеджера

Задайте своє питання